Polish English French Italian German Russian Turkish Spanish Arabic
ECO-BEEF - Ubojnia

 

Wychodząc na przeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu na polska wołowinę firma Agraimpex stworzyła program hodowli własnego stada bydła rasy Limousine.
Obecnie stado liczy 500sztuk a w roku 2013 powinno osiągnąć ilość 1000 sztuk.
Wybór rasy Limousine został podyktowany wieloma walorami dożyciowaymi jakimi charakteryzuje się to bydło jak i również cechami post-mortem jakie posiada mięso uzyskane po uboju. A mianowicie:
bydło rasy Limousine jest popularne ze względu na wszechstronność w wielu dziedzinach. Porody u tej rasy zwykle odbywają się bez pomocy człowieka, cielęta rodzą się małe. Zwierzęta są odporne na niekorzystne warunki środowiskowe, mogą być użytkowane zarówno ekstensywnie jak i intensywnie. Rasa ta dosyć wcześnie dojrzewa oraz ma silnie wykształcony instynkt stadny. Limousine jest bydłem "ekonomicznym", potrafi doskonale wykorzystywać pasze zadawane w gospodarstwie. Zwierzęta te są również znane z wysokiej płodności oraz wybitnych rezultatów jeśli chodzi o wydajność rzeźną. Dorosłe zwierzęta posiadają, po uboju, bardzo dobry uzysk mięśni względem tłuszczu i kości ( wydajność rozbiorowa ), których ilość w ciele jest niska w porównaniu do innych ras. Ogromną zaletą rasy jest też długowieczność, nierzadko krowy wychowują kilkanaście cieląt w okresie swego życia. Ze względu na dużą populację bydło to jest genetycznie zróżnicowane, co ułatwia dostęp do wielu nowych linii genetycznych. W dużym procencie populacji występuje hipertrofia mięśni (dwupośladkowość).